Mūsu blogs

True Story Bro S01E09

03.06.2014 admin 20

Allofme. True story bro. 9.daļa. Darbs un nauda.

Kas bija pirmais vista vai ola? Kur ir cēlonis un kur sekas? Kas ir primārs noziegums vai sods? Ne katrs, kas izdara noziegumu saņem sodu. Cits saņem, piemēram, naudu. Mūsu laika top2 lielākā problēma ir tā, ka mēs neatšķiram cēloni no sekām, un to sauc par gara tumsību.

Mēs esam pārāk slinki, lai meklētu patiesību, tāpēc daudz ko izskaidrojam ar randomu, mūsu acīs daudzi procesi darbojas automātiski. Sveiciens lieliem vinnētājiem. Pēc jūsu loģikas sanāk, ka pokeru jūs sākāt spēlēt nejauši, kaut kā randomā tas sanāca. Un pēc tam izrādījās, ka jums ir visas vajadzīgās rakstura īpašības, lai potenciāli vinnētu, jūs esat matemātikas un psiholoģijas speciālists, un jūsu lielie vinnesti nav nejauši, bet jūsu nopelns. Makes sense? Man nē. A ja nu jūs to naudu jau bijāt nopelnījuši? Varbūt jūs iepriekšējā dzīvē bijāt ugunsdzēsējs, kas mira glābjot kārtējo dzīvību? Varbūt atdevāt vienu nieri savam brālēnam? Varbūt nostrādājāt visu dzīvi bērnu namā vai paņēmāt audzināšanā kaimiņu bērnus, kad šie aizgāja mūžībā? Varbūt šajā gadījumā nauda ir cēlonis un pokerā jūs nonācāt nevis nejauši, bet tāpēc, ka nav īpaši daudz variantu, kā īsā laikā likumīgi daudz naudas uztaisīt. Vienkārši padomājiet par to. Enerģijas nezūdamības likumam taču neticēt būtu muļķīgi, zinātnisks fakts. Savukārt, monētas otrā puse ir tāda, ka daļa no mums pie lielās naudas tā arī nekad netiks, jo karma tāda.

Tur, kur mēs esam, mēs neesam nonākuši nejauši. Parasti cilvēks neizvēlas pats sev profesiju – dzīve piespiež vai vecāki, vai kāds draugs iesaka, kaut kādi apstākļi izveidojas, ka šķiet, ka jāiet kādā noteiktā virzienā. Bet beigu beigās dzīve visu pa savam sakārto tāpat, un mums ir jāmācās dzīvot tagadnē. Dzīvot tagadnē nozīmē atteikties tūlīt pat no savām nepamatotām fantāzijām, sapņiem, kas radušies varbūt kaut kādu bērnības iespaidu dēļ. Vairums dzīvo kaislē, nākotnē. Pašlaik es spēlēju pokeru, bet vēlāk, kad nopelnīšu vēl, būšu brokeris vai biznesmenis. Pašlaik es esmu pārdevējs, bet vēlāk būšu pokera profesionālis. Pašlaik man ir neliels bizness, bet vēlāk es pelnīšu taisot muzonu. Bet kāds jums ir pamats uzskatīt, ka tas, ko jūs esat iedomājušies, jums ir vajadzīgs, derīgs, sanāks? Jums kāds, ko jūs uzskatāt par ‘vecāku’ jeb viedāku, to ir teicis? Tur, kur jūs esat pašlaik, ir šajā mirklī priekš jums optimālākā vieta un jums ir jādzīvo šeit un tagad.

Ja vēl neesi bagāts, tad tev nauda būs sekas cēlonim, ko sauc par darbu. Bet mēs tik domājam par pašu naudu, kur to tērēsim vai glabāsim. Vajag enerģiju ieguldīt cēlonī! Un cēlonis ir darbs. Un, lai darba lietās enerģija cirkulētu brīvi un nepiespiesti, darbu vajag mīlēt. Mīlēt neatkarīgi no tā, vai tev tas patīk vai nē. Mīlēt nozīmē negribēt iet atvaļinājumā. Mīlēt nozīmē neslimot. Mīlēt nozīmē darīt esošo darbu maksimāli labi. Mīlēt nozīmē nedomāt par rezultātu (lasīt:naudu). Tu esi savā labākajā spotiņā, jo tu pats esi šo scenāriju savai dzīvei sarakstījis, tev šī dzīves situācija ir jāuzvar. Ja tu iemācīsies mīlēt šo darbu, it īpaši, ja tas tev ne pārāk iet pie sirds, tad varēsi sasniegt labus rezultātus jebkurā darbā, un labāks darbs pats pie tevis atnāks īstajā brīdī, kad šo pārbaudījumu būsi izturējis. Un rezultāti būs, jo distancē viss ir godīgi. Es, piemēram, kad sāku blogot pirms pieciem gadiem, prasīju par to naudu, bet tagad par to vispār neiespringstu, jo ticu, ka viss būs godīgi arī bez manas histēriskas mēģināšanas panākt godīgumu: varbūt es vinnēšu pāris flipus vairāk, varbūt mammai jauni klienti uzradīsies, varbūt patēvam piedāvās kādu haltūru, varbūt vīram paaugstinās algu.

No haļavām dzīvē gan ir jāizvairās, jo jebkura haļavnā, t.sk. vinnētā nauda vienmēr ilgtermiņā paņems atpakaļ daudz vairāk. Vai tas nozīmē, ka pokers ir slikts? Kā kuram! Nopelnītā nauda vienmēr nes labumu! Savukārt, alkohols, narkotikas, kazino atsūc nenopelnīto naudu. Nu tad izvērtējiet paši, kurā krastā esat jūs.

Cilvēkiem ir tendence visu likt vienā maisā. Skatieties… Cilvēks grib labu veselību un viņš domā, ka tas pagarinās viņa mūžu. Bet slimi cilvēki mēdz ilgi dzīvot un veseli nejauši mirt jauni. Cilvēks grib mīlestību ar pretējā dzimuma pārstāvi, labu seksu, un viņš paredz kopdzīvi un laimi kā sekas šai vēlmei, bet varbūt tu mīlēsi un mīlēsies ar meiteni, kas no sava vīra iet prom netaisās. Cilvēki arī darbu, izglītību, kompetenci, statusu, algu, nenopelnīto/nelegālu naudu, kabatā esošo naudu liek vienā maisā, lai gan patiesībā bieži vien tas, ka tev ar vienu no šiem aspektiem viss ir kārtībā, paredz to, ka ar kādu citu būs problēmas. Piemēram, Padomju Savienībā zinātnieki, sportisti, priekšnieki, kam ir labāks darbs, augstāks statuss, saņēma tādu pašu ja ne mazāku algu par parastu strādnieku. Tu vari dabūt krutu izglītību, bet dabūt viduvēju darbu. Tu vari pabeigt 5 klases un pelnīt miljonus. Tu vari visu mūžu strādāt par minimālu algu un saņemt daudz aploksnē. Tu vari biznesā pelnīt 500usd mēnesī, bet oficiālā darbā 2k usd mēnesī. Tev varbūt biznesā ieguldīti 100k un nebūt naudas, par ko bendžu ieliet. To nosaka karma un to var redzēt horoskopā. Jūs varat tam neticēt, bet jūs varat paši savu dzīvi paanalizēt, uz ko es jūs arī mudinu. Varbūt jūs redzēsiet sistēmu, varēsiet pielāgoties un uzlabot savu dzīves kvalitāti tādā veidā.

Cilvēkiem ir tendence visu mērīt pēc naudas daudzuma, taču bieži cilvēki ar lielākiem ienākumiem aizņemas no tiem, kam ienākumi ir mazāki. Algotā darbā kolēģu vidū tas ir standarts. Bagātība un nabadzība – tie ir apziņas stāvokļi, nevis naudas daudzums. Vai esi bagāts var noteikt tikai un vienīgi pēc tā, vai tev pietiek līdzekļi, lai apmierinātu savas vajadzības un vēlmes. Bet, ja izvēlies ceļu, kur tava prioritāte ir savu vēlmju apmierināšana, tad agrāk vai vēlāk tāpat būsi nabags, jo vēlmes ir nebeidzamas.

Bet beigu beigās… kā var tikt pie naudas???!!! Nauda ir jāmīl. Tā ir enerģija un tai jāplūst brīvi. Top2 lielākā problēma ir pieķeršanās. Mīlēt naudu nozīmē nebūt skopam, tā jātērē ar prieku, jo nauda rodas apgrozībā.

Mēs dzīvojam tādā kultūrā, kur nemīl bagātus cilvēkus. Turīgs cilvēks ir slikts pasakās, folklorā, pārprastā kristietībā. Mēs pastāvīgus aprunājam, apskaužam, nosodām bagātos. Visa mūsu iekšējā būtība atgrūž naudu, un tad, ja nauda parādās, mēs ātri vien cenšamies no tās atbrīvoties, nopērkot ko nevajadzīgu vai šotojot augstāk pirms laika, jo šī te nauda makā vai kontā mūs dedzina.

Kā tikt pie naudas? Nauda ir sekas, bet cēlonis ir darbs. Vajag vairāk strādāt! Būs mazāk laika domāt un darīt muļķības. :)

 

P.S. Nākamajā blogā būs atbildes uz jautājumiem, tā ka, ja pa visu šo laiku kaut kas ir iekrājies, palicis neskaidrs, vai tāpat gribat man ko pateikt, tad šis būtu labs laiks.

Šim rakstam ir 20 komentāri

  fragmacc - 04.06.2014

  Baigi daudz filozofijas. Ja Tev ir jāsacērt malka, tur nav daudz izpausmes iespēju. Realitātē jāapvieno, gan daļa filozofijas, gan praktiskas racionalitātes. T.i. reāls darbs un domāšana/attīstīšanās/sapņošana/plānošana utt. No šī izriet, ka principā sabiedrību varētu dalīt trīs daļās, vieni, kam ir tikai tā praktiskā daļa (darbs) un tajā cikls beidzās (atstrādāju un pārējais po***), otrā, kas apvieno vienu un otru (vidusslānis+(te dalās sīkāk līdz tiem, kas ir top kasta miljonāri, doktori, profesori utt.)) un trešā, kas ir pirmā līdzinieks, tikai filosofs-sliņķis, kas “es jau arī to varētu; es to arī gribu!!!; ai, sākšu rītdien”, kas tā arī savās ilūzijās nodzīvo.

  Daudz strādāt nav jēgas, ir jāstrādā gudri. Labāk produktīvi nostrādāt stundu nekā trīs nepārāk, arguments būs “es taču daudz strādāju! jābūt labam rezultātam”; teiksim – naudai. Par to nopelnīšanas momentu – arguments, ka nopelnīšana lielā mērā ir saistīta ar randomu ir totāla patiesība, bet, par ko arī Taleba kungs piekrīt/ir teicis (Fooled by Randomness autors), ka ja darbības biežums ir liels (frekvence, N) un rezultāts ir konstanti pozitīvs, tad tā ir māka un tas ir ļoti maz saistīts ar randomu. Tas nozīmē, ka ja uz distances esi plusā un konstanti esi plusā, tad esi tiešām spējīgs indivīds. Kā pokerā tā galdniecībā, ja esi uztaisījis 10,000 vienības un visas kvalitatīvi – tas nav randoms.

  Pārāk daudz katrā blogā ir atziņu, par ko gribētu diskutēt, velāk varbūt.

  Paldies par blogu

  allofme - 04.06.2014

  Laikam par dažiem momentiem neskaidri atkal izteicos…
  Daudz strādāt =/= ātrāk vai vairāk stundas dienā cirvi vicināt.
  Un tas jau nav randoms, ka kāds ir spējīgs, bet tas tāpēc, ka tas arī nav randoms, ka cilvēks ir nonācis nozarē, kur viņš ir spējīgs. Kaut kā tā.
  Nu ja, taisnība, citureiz. Cheers.

  kuafas - 10.06.2014

  Kaut kā dīvaini – iekomentēju un pats redzu komentāru, bet rādās “Šim rakstam ir 2 komentāri” un, ja nav ieiets accountā, tad komentāru nerāda.

Pievienot komentāru